Doğuş Üniversitesi Kütüphanesi tr tr
Kütüphane Hesabı

Ana Sayfa | Veritabanları - Kampüs Dışı Erişim | Yeni Yayınlar | Hakkında |

Tüm Veritabanları | Atıf ve İntihal | e-Kitap | Tezler | Deneme | Açık Erişim - Açık Veri | Kütüphane Katalogları |

1.
Art & Architecture Source
Art & Architecture Source
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]
Art & Architecture Source; güzel sanatlar, dekoratif ve ticari sanat, mimarlık ve mimari tasarımı kapsayan tam metin araştırma veritabanıdır. Tam metin sanat dergileri ve kitapların yanı sıra ayrıntılı indeksleme, özet ve binlerce resim sunar.
Detaylı bilgi için: https://www.ebsco.com/products/research-databases/art-architecture-source

Deneme Veritabanı - Bitiş Tarihi: 31.05.2021
Erişim Türü: Deneme

2.
Artstor Digital Library
Artstor Digital Library
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]
Artstor seçkin müzelerdeki; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 2,5 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir.
Deneme Veritabanı - Bitiş Tarihi: 30.06.2021
Erişim Türü: Deneme

3.
Communication Source
Communication Source
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]
Communication Source, iletişim çalışmaları için tam metin araştırma veritabanıdır. Medya çalışmaları, dilbilim, konuşma patolojisi, retorik ve söylem dahil olmak üzere ilgili tüm disiplinleri kapsayan iletişim dergileri ve diğer kaynakları sunar.
Detaylı bilgi için: https://www.ebsco.com/products/research-databases/communication-source

Deneme Veritabanı - Bitiş Tarihi: 31.05.2021
Erişim Türü: Deneme

4.
Engineering Source
Engineering Source
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]
Engineering Source; biyomedikal, inşaat, elektrik, mekanik, çevre ve yazılım dahil olmak üzere tüm mühendislik disiplinlerindeki profesyoneller ve araştırmacılar için önde gelen bir veritabanıdır. Tam metin mühendislik dergileri, ticari yayınlar, kitaplar, konferans bildirileri ve daha fazlasını içerir.
Detaylı bilgi için: https://www.ebsco.com/products/research-databases/engineering-source

Deneme Veritabanı - Bitiş Tarihi: 31.05.2021
Erişim Türü: Deneme

5.
JSTOR Primary Sources and Thematic Collections
JSTOR Primary Sources and Thematic Collections
[Kampüs İçi Erişim]
Global Plants
Global Plants, bu alanda çalışan kişilerin katkılarıyla hazırlanmış ve botanik, ekoloji ve koruma çalışmaları konularındaki öğretim ve araştırmalar için temel bir kaynaktır. İçeriğinde yüksek çözünürlüklü numunelerin yanı sıra referans çalışmaları ve yazışmalar, günlükler, resimler ve fotoğraflar gibi birincil kaynaklar dahil olmak üzere iki milyondan fazla nesne bulunmaktadır.
Erişim adresi: https://plants.jstor.org/

19th Century British Pamphlets
Bu koleksiyon, Britanya’nın 19. yüzyıl müzakerelerinin ve ihtilaflarının arkasında yatan politik ve sosyo-ekonomik konuları, evrensel oy hakkı, sömürgecilik ve eğitim reformu gibi konuları kapsayan dokuz alt koleksiyon halinde sunmaktadır. İçeriğinde ilanların, bilgi notlarının, karikatürlerin, diyagramların ve haritaların, gravürlerin, mektupların, dilekçelerin ve portrelerin de olduğu 25.000’den fazla pamplet bulunmaktadır.
Erişim adresi: https://www.jstor.org/site/19th-century-british-pamphlets/

Struggles for Freedom: Southern Africa
Bu koleksiyon altı Güney Afrika ülkesindeki sömürge yönetimi, sürgünlerin dağılımı ve uluslararası müdahale gibi konuları ele alan bağımsızlık hareketlerini belgelemektedir. İçeriğinde sözlü tarihler, konuşmalar, milliyetçi yayınlar, tamamen dijitalleştirilmiş kitaplar ve pampletlerin de bulunduğu 20.000’den fazla belge bulunmaktadır.
Erişim adresi: https://www.jstor.org/site/struggles-for-freedom/southern-africa/

World Heritage Sites: Africa
Bu koleksiyon, Afrika mirası sit alanlarının ve kaya sanatı sit alanlarının görsel, bağlamsal ve mekansal belgelerini bir araya getirmektedir. İçeriğinde fotoğraflar, 3D modeller, GIS veri setleri, sit alanlarının planları, uydu fotoğrafları, kazı raporları, gezi günlükleri ve diğer akademik materyaller dahil 50.000’in üzerinde belge bulunmaktadır.
Erişim adresi: https://www.jstor.org/site/heritage/africa/

Security Studies
JSTOR Security Studies (Güvenlik Çalışmaları) koleksiyonu, dünya çapındaki perspektifleri kapsayan, uluslararası ve ulusal güvenlik sorunları ve dış politika konularında akademik ve politik araştırmaları bir araya getirmektedir. Bu disiplinlerarası kaynak, kütüphaneciler, akademisyenler ve politika araştırmacıları ile işbirliği içinde ve akademisyenler ve profesyonellerden oluşan bir danışmanlık grubunun rehberliğinde oluşturulmuştur. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere pek çok konuyu kapsamaktadır:
-Terörizm & Politik Şiddet
-Barış & Uyuşmazlık Çalışmaları
-Dış Politika
-Siber Güvenlik
-İnsan Güvenliği
-Uluslararası Hukuk
-Askeri Çalışmalar
-İstihbarat & Casusluk
Koleksiyon 100’den fazla kurumdan 75 süreli yayın ve 20.000’e yakın rapor ve politik belge içermekte ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanında halihazırda JSTOR’da yer alan zengin içeriğe dayanmaktadır.
Erişim adresi: https://www.jstor.org/security-studies/

Lives of Literature
JSTOR Lives of Literature koleksiyonu, temel edebi akımlarla ilişkili yazarların ve metinlerin derinlemesine incelendiği akademik dergileri bir araya getirir. Bu kaynak, Edebiyat müfredatı için kritik öneme sahip yazarlar ve metinler üzerine ileri düzeydeki edebi çalışmaları ve disiplinler arası araştırmaları desteklemektedir. Koleksiyon, bir yazarı veya metni başlangıç noktası olarak alan dergilere odaklanarak, kapsamlı bir çalışma için bilimsel kaynak ihtiyacını ve birçok kurumda müfredat kapsamında tek tek ele alınan yazarlarla ilgili dersleri destekler. Kütüphaneciler ve akademisyenlerle işbirliği içinde geliştirilen Lives of Literature, tamamı JSTOR’a yeni eklenen yaklaşık 100 süreli yayın içerecektir. Önemli konu başlıkları:
-Orta Çağ Yazarları & Metinleri
-Yenilikçi Yazarlar
-Victoria, Edward Dönemi Yazarları & Gotik Yazarlar
-Edebiyat Kuramcıları
Erişim adresi: https://about.jstor.org/librarians/thematic-collections/lives-of-literature/

Deneme Veritabanı - Bitiş Tarihi: 30.06.2021
Erişim Türü: Deneme


Çalışma Saatleri (Akademik Dönem)

Hafta içi: 09:30-16:00
-Resmi tatil günlerinde kapalıdır.
Doğuş Üniversitesi Çengelköy Yerleşkesi Kütüphanesi
Bahçelievler Mh. Bosna Bulvarı No: 140
34680 Çengelköy Üsküdar, İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 79 97 - e-posta: kutuphane [at] dogus.edu.tr

Doğuş Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi
Valid XHTML 1.0 Transitional
Ziyaretçi: